Uważajmy na drogach! Panują trudne warunki pogodowe - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Uważajmy na drogach! Panują trudne warunki pogodowe

Data publikacji 08.02.2021

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie największej ostrożności na drodze. Panują trudne warunki pogodowe, co zmusza kierujących do ostrożnej jazdy, dobrania właściwej prędkości i zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Nawierzchnia w wielu miejscach pokryta jest śniegiem, lodem co oznacza że jest ślisko i jeden niekontrolowany manewr może skończyć się wypadnięciem samochodu poza pas drogi.

Do takiego groźnie wyglądającego wypadku doszło kila dni temu w Marysinie na drodze krajowej nr 2. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem wykonując manewr wyprzedzania innego pojazdu, nie dostosował prędkości do panujących warunków , zjechał na pobocze i dachował. W wyniku zdarzenia ranna została pasażerka tego pojazdu, która trafiła do szpitala. Kierującemu fordem mundurowi zatrzymali prawo jazdy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ostatnie dni to trudne warunki dla kierujących. Niskie temperatury, padający śnieg, oblodzenia na drodze to tylko część z utrudnień, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę ruszając w drogę. W takich sytuacjach powinniśmy dostosować prędkość i styl jazdy do panujących warunków. Dlatego też policjanci ponownie apelują o ostrożność.

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez wydział ruchu drogowego komendy stołecznej policji dotyczącymi bezpiecznej jazdy, przygotowania samochodu do trasy oraz obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Informacje znajdziemy pod tym linkiem.

 

st. asp. Marcin Zagórski

  • Miejsce wypadku drogowego z udziałem forda
    Miejsce wypadku drogowego z udziałem forda
  • Miejsce wypadku drogowego z udziałem forda
    Miejsce wypadku drogowego z udziałem forda