Nietrzeźwy i bez uprawnień - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Nietrzeźwy i bez uprawnień

Data publikacji 10.02.2021

Ubiegłej nocy policjanci z wydziału ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Alkomat wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 25-latek jechał nie posiadając uprawnień do kierowania. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą!

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego w ramach poprawy bezpieczeństwa, podejmują wiele inicjatyw i akcji. Doraźnie prowadzą akcję „alkodriver”, której celem jest wykluczanie z ruchu jadących na „podwójnym gazie”. Podczas kontroli zwracają także uwagę na stan techniczny pojazdów i posiadane uprawnienia do kierowania.

Zeszłej nocy, tj. 9 lutego ok. 3:00, w Mińsku Mazowieckim na ul. Warszawskiej policjanci podjęli kontrolę wobec kierującego audi. Po krótkiej rozmowie mundurowi wyczuli woń alkoholu. Zbadali 25-latka alkomatem. Był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

W wyniku dalszego sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca audi nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 25-latek był zmuszony zakończyć dalszą podróż.

Teraz odpowie za poruszanie się po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości i jazdę bez uprawnień.

Apelujemy do kierowców o trzeźwość za kierownicą i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

st. asp. Marcin Zagórski