Aktualności

Kierujący TIR-em, który zasnął w radiowozie usłyszał zarzuty karne

Data publikacji 10.03.2021

Zarzut prowadzenia pojazdu na drodze publicznej w stanie nietrzeźwości usłyszał 41-letni obywatel Białorusi. Mężczyznę zatrzymali inspektorzy transportu drogowego a następnie przekazali do dalszych czynności policjantom mińskiej drogówki. Białorusin miał w swoim organizmie blisko 2,6 promila alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

8 marca kilka minut po 19:00, patrol mińskiej drogówki został wezwany do przeprowadzenia czynności z zatrzymanym przez inspektorów transportu drogowego kierowcą TIR-a. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na trasie A2 w miejscowości Jakubów.

Okazało się, że Białorusin prowadzący ciężarówkę MAN jest nietrzeźwy. W swoim organizmie ma niemal 2,6 promila alkoholu. Podczas kilkunastominutowego oczekiwania na przybycie funkcjonariuszy mężczyzna zasnął w inspekcyjnym radiowozie.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut karny jazdy w stanie nietrzeźwości. 41-latek przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny, zakazowi prowadzenia pojazdów na okres 5 lat. Policjanci zastosowali także zabezpieczenie majątkowe w kwocie 2 tys. zł.

https://gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/artykul/news/pijany-kierowca-ciezarowki-zasnal-w-radiowozie-itd/

st. asp. Marcin Zagórski

foto i film: GITD

  • Funkcjonariusze podczas czynności służbowych
    Funkcjonariusze podczas czynności służbowych
  • Funkcjonariusze podczas czynności służbowych
    Funkcjonariusze podczas czynności służbowych