Jechał samochodem bez uprawnień i z promilami - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Jechał samochodem bez uprawnień i z promilami

Data publikacji 15.03.2021

Policjanci komisariatu policji w Sulejówku, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,4 promila alkoholu. Mundurowi ustalili również, że 39-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie teraz za swoje postępowanie.

Wczoraj, policjanci z komisariatu policji z Sulejówka, patrolowali ulice miasta. W pewnym momencie na ul. Stanisława Staszica zauważyli samochód audi, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze zatrzymali więc go do kontroli. Badanie 39-latka alkomatem wykazało 2,4 promila alkoholu. Mundurowi sprawdzili mężczyznę w policyjnych rejestrach. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz mieszkaniec gminy Halinów odpowie za jazdę bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

Tego dnia w Sulejówku policjanci zatrzymali jeszcze innego nietrzeźwego kierowcę. 20-letni kierujący toyotą miał w swoim organizmie niemal 0,8 promila alkoholu. Także i w tym przypadku mężczyzna odpowie karnie za jazdę z „promilami”

Funkcjonariusze apelują o trzeźwość za kierownicą. Nasze reakcje w czasie jazdy po alkoholu są mocno ograniczone. Powoduje to narażanie siebie oraz innych uczestników ruchu na ryzyko wypadku i utratę zdrowia lub życia. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Marcin Zagórski