Policjant "na wolnym" zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Policjant "na wolnym" zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 16.03.2021

W niedzielę 14 marca funkcjonariusz Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, będąc w czasie wolnym od służby, jechał drogą krajową nr 2. W pewnym momencie w rejonie miejscowości Stare Groszki zauważył jadący całą szerokością drogi pojazd mitsubishi. Spowodował więc, że kierujący tego pojazdu zjechał na pobocze i zatrzymał się. Od mężczyzny od razu czuć było silną woń alkoholu. Policjant wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol policji.

Mundurowi, którzy bardzo szybko pojawili się na miejscu, zbadali 39-letniego kierowcę mitsubishi alkomatem. Okazało się, że ma w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn może grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny w ostatnich dniach przypadek kiedy funkcjonariusz policji będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymuje nietrzeźwego kierowcę. 2 marca w Mińsku Mazowieckim również policjant zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który wjechał w zaparkowane samochody. Informacje o tym zdarzeniu znajdują się pod tym LINKIEM.

Policjanci nieustannie apelują o trzeźwość za kierownicą. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, ponadto jazda z promilami zwiększa ryzyko wypadku i utraty życia lub zdrowia. Jedźmy rozważnie!

 

st. asp. Marcin Zagórski/ea