Dwie kontrole drogowe - dwóch zatrzymanych z narkotykami - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Dwie kontrole drogowe - dwóch zatrzymanych z narkotykami

Data publikacji 29.03.2021

Dwa patrole policyjnych wywiadowców podczas dwóch kontroli drogowych, zatrzymały dwóch obywateli Ukrainy, którzy posiadali narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty karne posiadania środków odurzających, jeden z nich mefedronu drugi marihuany.

Funkcjonariusze zespołu wywiadowczego w ramach czynności służbowych związanych z ujawnianiem przestępstw i wykroczeń, zatrzymują do kontroli pojazdy, które w jakikolwiek sposób wzbudzają uzasadnione podejrzenie policjantów. W ostatnich dniach w wyniku dwóch takich kontroli, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Pierwsza kontrola miała miejsce w Sulejówku na ul. Okrzei. Policjanci kontrolowali podróżujących volkswagenem. Podczas sprawdzania mężczyzn, pasażer tego pojazdu wyjął z kieszeni kurtki foliowe zawiniątko, które zostało zabezpieczone przez policjantów. Substancja została zbadana narkotestem. Była to marihuana. 36-letni obywatel Ukrainy trafił do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania narkotyku.

Inny patrol wywiadowców, również w wyniku kontroli samochodu, podjętej w miejscowości Konik Stary, znalazł u pasażera mazdy pakunek z białym proszkiem. Po badaniu okazało się, że to mefedron, 29-latek został zatrzymany. Obywatel Ukrainy również usłyszał zarzut karny.

Funkcjonariusze apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

 

st. asp. Marcin Zagórski

  • Policjant z zatrzymanym
    Policjant z zatrzymanym
  • Marihuana zabezpieczona przez policjantów
    Marihuana zabezpieczona przez policjantów