Aktualności

Przez kilka miesięcy kradli złom, zatrzymali ich policjanci z komisariatu w Stanisławowie

Data publikacji 07.04.2021

Policjanci z komisariatu w Stanisławowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wielokrotne kradzieże metalowych elementów z jednej z działek w gminie Stanisławów. Na posesji jednego z podejrzanych funkcjonariusze znaleźli część skradzionego złomu. Do tych przestępstw dochodziło od jesieni 2020 roku. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty karne.

Funkcjonariusze z komisariatu w Stanisławowie zostali poinformowani, że z jednej z działek nieznani sprawcy kradli metalowe elementy jak np. narzędzia gospodarskie, części stanowiące sprzęt rolniczy, ramy konstrukcyjne itp. Pokrzywdzony wartość skradzionego złomu oszacował na kwotę niemal 15 tys. złotych. Z okoliczności tego czynu wynikało, że złom wywożony był z posesji samochodem.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że chodzi o pojazd seat leon. Namierzyli posesję, gdzie parkował taki samochód i przeprowadzili przeszukanie. W samochodzie tym znaleźli część ze skradzionych rzeczy. Również na terenie działki, gdzie stał seat funkcjonariusze odnaleźli zabrane metalowe elementy.

Do sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn: 35-letniego mieszkańca gminy Stanisławów i 33 letniego mieszkańca gminy Korytnica, którzy zostali przewiezieni do komendy i umieszczeni w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić im zarzut karny, kradzieży elementów metalowych, popełniony w tzw. czynie ciągłym od jesieni 2020 roku. Sprawa trafi teraz do sądu. Za to przestępstwo podejrzanym grozić może do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Marcin Zagórski/PŚ

  • Policjanci z zatrzymanym mężczyzną
    Policjanci z zatrzymanym mężczyzną