Policjanci pomogli dzieciom wydostać się z samochodu - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Policjanci pomogli dzieciom wydostać się z samochodu

Data publikacji 27.12.2012

Widząc samochód, który utknął w przydrożnym rowie, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mińskiej Komendy, którzy jechali dzisiaj na służbę, zatrzymali swoje auto i ruszyli z pomocą kobiecie i dwójce kilkuletnich dzieci, które znajdowały się w środku. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nikt z podróżujących nie odniósł żadnych obrażeń. Kobieta podziękowała policjantom za pomoc.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jechali na służbę. Przy zjeździe z drogi krajowej nr 50 w Arynowie zobaczyli fiata, który leżał w przydrożnym rowie. Policjanci zatrzymali się i pobiegli sprawdzić, kto potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze zobaczyli, że kobieta która kierowała samochodem, zdołała sama wyjść z auta. Policjanci pomogli jej wypiąć dwójkę dzieci z fotelików bezpieczeństwa i powiadomili oficera dyżurnego.

Na szczęście kobiecie i dzieciom nic nie dolegało. Żadne z nich nie odniosło obrażeń. Policjanci z drogówki zbadali stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że była trzeźwa. Tłumaczyła się, że wpadła w poślizg i nie mogła zapanować nad kierownicą. Policjanci pouczyli kobietę, aby na przyszłość starała się unikać niebezpiecznych manewrów na drodze i uważała bardziej na śliskiej nawierzchni.

Na pochwałę zasługuje tutaj zachowanie dwójki policjantów, którzy widzą zagrożenie, błyskawicznie zareagowali i pomogli kierowcy oraz dzieciom wydostać się z auta. Opisywana sytuacja pokazuje, że funkcjonariusz powinien nie tylko ścigać sprawców przestępstw i wykroczeń, ale też pomagać w sytuacjach, w których ludzkie zdrowie, a nawet życie może być zagrożone.

dn