Aktualności

Okazał się sprawcą kradzieży butli gazowych i 300 skrzynek po piwie

Data publikacji 06.08.2013

Wiele policyjnych dochodzeń, pomimo ich formalnego zakończenia, w dalszym ciągu pozostaje w zainteresowaniu stróżów prawa. Czasami nawet po kilku miesiącach udaje się zdobyć informacje wskazujące na konkretnych sprawców przestępstw. W taki właśnie sposób w ręce kryminalnych wpadł 20-letni Konrad K, któremu przedstawiono zarzut kradzieży butli gazowych i kilkuset skrzynek po piwie, z pewnej mińskiej hurtowni, która miał miejsce wiosną tego roku. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego pracowali ostatnio przy sprawach włamań i kradzieży popełnianych w Mińsku Mazowieckim i powiecie mińskim. Zadaniem policjantów było zdobywanie informacji i typowanie sprawców przestępstw. Policjanci typując przestępców analizowali również niewykryte sprawy sprzed kilku miesięcy. Jedna z nich dotyczyła kradzieży butli gazowych oraz kradzieży kilkuset skrzynek na butelki z piwem z terenu pewnej mińskiej hurtowni.

Na podstawie analizy sposobu działania sprawcy oraz innych policyjnych informacji, udało się policjantom wytypować potencjalnego sprawcę. Miał nim być 20-letni Konrad K. Kryminalni zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie.

Na podstawie zgromadzonych w sprawie materiałów, opracowano zarzut karny dotyczący popełnienia kradzieży, który przedstawiono Konradowi K. Mężczyzna przyznał się do popełnionych kradzieży i dobrowolnie poddał się karze.

dn