Bez kasku, z dwoma promilami, uciekał przed radiowozem - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Bez kasku, z dwoma promilami, uciekał przed radiowozem

Data publikacji 14.08.2013

Policjanci z mińskiej drogówki zatrzymali po krótkim pościgu pijanego mieszkańca siennickiej gminy, który jechał skuterem bez kasku ochronnego. Mężczyzna nie zatrzymał się policjantom do kontroli i zaczął uciekać. Miał pecha, bo jego skuter ugrzązł na polnej drodze. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu odpowiedzialność za jazdę skuterem w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze z drogówki jechali późnym wieczorem przez Maliszew. W pewnej chwili zauważyli jadący z naprzeciwka skuter. Mężczyzna kierujący jednośladem nie miał na głowie kasku ochronnego. Policjanci zawrócili za skuterem, następnie zasygnalizowali kierującemu, aby ten zatrzymał pojazd do kontroli.  Mężczyzna nie reagował jednak na żadne sygnały. Nagle przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

Dwa kółka skutera i mała moc silnika przegrały w końcu nierówne starcie z policyjnym radiowozem. Policjanci cały czas jechali za skuterem nie spuszczając z niego wzroku. Ostatecznie skuter ugrzązł w piachu na polnej drodze.

Policjanci dokładnie sprawdzili motorowerzystę. Mężczyzna, którym był mieszkaniec siennickiej gminy, nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Po sprawdzeniu alkomatem, okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wspomniany mężczyzna odpowie prawdopodobnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę bez dokumentów i kasku ochronnego.

dn