Zatrzymano podejrzanego o kradzież dwóch gęsi - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Zatrzymano podejrzanego o kradzież dwóch gęsi

Data publikacji 01.09.2013

Podejrzany o kradzież dwóch gęsi z prywatnego gospodarstwa w mińskiej gminie, 30-letni Kamil K., przyznał się i dobrowolnie poddał się karze. Gęsi właściciel jednak nie odzyskał, bo jak tłumaczył się podczas zatrzymania Kamil K, jedna uciekła, a drugą ugotował i zjadł. Policjanci przypominają, że polski kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie minęła doba od kradzieży dwóch gęsi w mińskiej gminie, a policjanci z prewencji już wytypowali mężczyznę, który mógł być zamieszany w kradzież zwierząt. Na policyjne przesłuchanie trafił 30-letni Kamil K., znany już policjantom ze spraw dotyczących kradzieży i włamań.

Podczas zatrzymania mężczyzna przyznał się, że dwie gęsi wyprowadził z  obejścia gospodarskiego, jednak do jego domu trafiła tylko jedna, bo druga mu uciekła. Żywot jego zdobyczy nie trwał jednak długo, bo mężczyzna gęś ugotował i zjadł.

Policjanci przedstawili 30-letniemu Kamilowi K. zarzut popełnienia kradzieży dwóch gęsi. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i dobrowolnie poddał się karze.

dn