Dwa rowery, a promili jeszcze więcej - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Dwa rowery, a promili jeszcze więcej

Data publikacji 20.09.2013

Prewencjusze patrolujący ulicę Kazikowskiego w Mińsku Mazowieckim zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów, których styl jazdy odbiegał od przysłowiowej normy. Zarówno jeden jak i drugi kontrolowany rowerzysta byli pijani. Mieli od 2 do 3 promili alkoholu w organizmach. Teraz odpowiedzą za jazdę rowerami w stanie nietrzeźwości. Policjanci przypominają rowerzystom o tym, że picie alkoholu i jazda na jednośladzie, może zakończyć się policyjnymi zarzutami i karną odpowiedzialnością.

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego jechali radiowozem ulicą Kazikowskiego w Mińsku Mazowieckim. W pewnym momencie zauważyli dwóch mężczyzn jadących rowerami. Nie byłoby w tym nic podejrzanego, gdyby nie fakt, że zarówno jeden jak i drugi cyklista, nie mogli utrzymać równowagi oraz prostego toru jazdy.

Policjanci zatrzymali mężczyzn do kontroli. Po zbadaniu alkomatem rowerzystów, okazało się, że każdy z nich jest pijany. Pierwszy miał ponad 2 promile, a drugi ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo drogowe mogą w najbliższym czasie usłyszeć zarzuty karne.

dn