Pijany kierowca w centrum miasta - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Pijany kierowca w centrum miasta

Data publikacji 01.06.2009

Błyskawiczna reakcja policjantów z prewencji po zgłoszeniu o pijanym kierowcy, który jedzie przez centrum Mińska Mazowieckiego, zakończyła się zatrzymaniem 39-letniego Józefa G. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Przedstawiono mu zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Józef G. dobrowolnie poddał się karze.

Minęła już godzina 22, kiedy na Komendzie rozległ się dźwięk telefonu alarmowego. Oficer dyżurny przyjął pilne zgłoszenie, że przez centrum Mińska Mazowieckiego, jedzie volkswagenem pijany kierowca. Policjanci, którzy patrolowali wtedy miasto, ruszyli w pościg za wskazanym autem. Po kilku minutach zatrzymano volkswagena na ulicy Miodowej.

Policjanci obezwładnili kierowcę i w kajdankach zabrali go do Komendy. Był nim 39-letni Józef G. mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Zanim trafił do aresztu, dmuchnął w alkomat. Badanie potwierdziło, że był pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu we krwi.

Po nocy spędzonej w areszcie i wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Józef G. dobrowolnie poddał się karze. Zapłaci teraz wysoką kilkutysięczną grzywnę i straci na rok czasu prawo jazdy.

dn