„Z Borsukiem bezpieczniej” w Przedszkolu Miejskim nr 1 - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

„Z Borsukiem bezpieczniej” w Przedszkolu Miejskim nr 1

Data publikacji 02.10.2015

W tym tygodniu w mińskich przedszkolach pojawił się policyjny Borsuk – maskotka Komendy Stołecznej Policji, na co dzień wspomagająca edukacyjną misję policjantów Garnizonu Stołecznego. Policjantka z wydziału do spraw wykroczeń, nieletnich i patologii odwiedziła z borsukiem przedszkolaki z mińskiej 1-edynki. Funkcjonariuszka wspólnie z borsukiem uczyli dzieci, jak między innymi zachować się w przypadku ataku agresywnego psa oraz w sytuacji zaczepiania dzieci przez osoby nieznajome.

Ponad setka przedszkolaków wzięła udział w kolejnym profilaktycznym przedsięwzięciu mińskich funkcjonariuszy, tym razem z udziałem maskotki z wydziału prewencji Komendy Stołecznej Policji – sierżanta Borsuka.

Maluchy były bardzo szczęśliwe i zadowolone z policyjnej wizyty. Policjantka wspólnie z borsukiem uczyli maluchy jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, związanych między innymi z zagrożeniem atakiem przez agresywnego psa, czy też w sytuacji kontaktu z osobą nieznajomą.

Przedszkolaki miały, jak to zwykle bywa, wiele mądrych pytań. I co ważne żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi. Policjantka z borsukiem odpowiadali bowiem na wszystkie pytania przedszkolaków.

dn