Aktualności

Wspólnie z policjantami Garnizonu Lubelskiego ustalili podejrzanych o kradzież pieniędzy z konta

Data publikacji 10.02.2017

Policjanci z mińskiej dochodzeniówki po trzech miesiącach żmudnej i dokładnej pracy przy dochodzeniu dotyczącym przywłaszczenia karty bankomatowej i kradzieży pieniędzy z konta, wspólnie z policjantami Garnizonu Lubelskiego namierzyli i ustalili trzy osoby, które miały prawdopodobny związek z tym przestępstwem. Podejrzanymi w sprawie okazali się mieszkańcy województwa lubelskiego w wieku 34, 54 i 62 lat. Cała trójka była ze sobą spokrewniona. Wszyscy usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa przywłaszczenia karty bankomatowej, a następnie włamania na konto i kradzieży pieniędzy przy użyciu skradzionej karty. Dwójka podejrzanych – małżeństwo skorzystało z dobrowolnego poddania się karze. Przed sądem odpowie najstarszy podejrzany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Trzy miesiące żmudnego procesu wykrywczego w sprawie dotyczącej kradzieży pieniędzy z konta jednej z mieszkanek powiatu mińskiego opłaciło się. Policjanci współpracując miedzy innymi z policjantami z garnizonu lubelskiego, trafnie wytypowali i ustalili podejrzanych, którzy w październiku ubiegłego roku w jednym z bankomatów w Kałuszynie w powiecie mińskim, wypłacili i ukradli pieniądze, korzystając z przywłaszczonej uprzednio karty bankomatowej.

Zarzuty przywłaszczenia karty bankomatowej, przy pomocy której dokonano włamania na konto i wypłacono kilka tysięcy złotych, usłyszało trzech mieszkańców województwa lubelskiego w wieku 34, 54 i 62 lat. Wszyscy pochodzili z tej samej miejscowości i byli ze sobą blisko spokrewnieni.

Dwójka podejrzanych, małżeństwo zresztą, żona (l.54) i mąż (l.34), przyznali się do współudziału w opisywanych przestępstwach i dobrowolnie poddali się karze. Trzeci podejrzany, ojciec 34-latka, nie skorzystał z takiej możliwości i będzie odpowiadał przed sądem. 62-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dn