Aktualności

„Nie prowadzę po alkoholu” - policjanci będą badać stan trzeźwości kierowców

Data publikacji 15.02.2017

Dzisiaj w trzech zmianach policjanci z mińskiej drogówki wspomagani przez policjantów z wydziału prewencji i Komisariatów Policji w Halinowie, Mrozach, Stanisławowie i Sulejówku będą na wyznaczonych posterunkach kontrolnych badać stan trzeźwości kierowców. Badaniom będą poddani wszyscy kontrolowani kierowcy. Działania mają na celu, z jednej strony wyeliminowanie z dróg tych piratów drogowych, którzy nie respektują przepisy prawa, z drugiej strony mają dać czytelny sygnał wszystkim kierowcom, że działania Policji służą wyegzekwowaniu respektowania prawa i pokazaniu, jak niebezpieczne w skutkach może okazać się wsiadanie za kierownicę auta po alkoholu. Należy pamiętać o tym jak cenne jest ludzkie życie, a jazda po alkoholu to coś złego z czym policjanci, jak zapowiadają - będą skutecznie walczyć.

Cykliczne działania „Nie prowadzę po alkoholu” mają na celu zwalczenie drogowej patologii, jaką jest wsiadanie do auta po alkoholu i jazda „na podwójnym gazie”. Wielu tragediom na drogach często towarzyszył alkohol i dlatego działania Policji mają tak restrykcyjny charakter.

Jazda samochodem nie jest dla nietrzeźwych i pijanych kierowców, ale dla tych którzy kierują się rozsądkiem i jeżdżą trzeźwi. Takie jest właśnie przesłanie akcji „Nie prowadzę po alkoholu”, w której oprócz policjantów mińskiej drogówki, biorą też udział policjanci z wydziału prewencji oraz komisariatów w Halinowie, Mrozach, Stanisławowie i Sulejówku.

Policjanci zapowiadają, że zwalczanie opisywanych negatywnych zachowań kierowców to jeden z ich głównych priorytetów podczas służby na drogach.

dn