Aktualności

76-letnia mieszkanka mińskiej gminy straciła wszystkie oszczędności - Policjanci apelują o szczególną ostrożność

Data publikacji 16.02.2017

Trik ze szklanką wody, aby ugasić pragnienie, był tylko pretekstem, żeby złodziejki dostały się do domu starszej kobiety. Rozwinięta narzuta, rzekomo oferowana do sprzedaży i odwrócenie uwagi poprzez wymachiwanie trzymanym w ręku kocem, to kolejne złodziejskie sztuczki, po to żeby wspólniczka złodziejek mogła dostać się do pokoju, w którym starsza kobieta miała swoje oszczędności. Efektem tej podejrzanej wizyty była finansowa strata 76-letniej mieszkanki mińskiej gminy, której ufność i dobre serce zostało wykorzystane przez przestępców. Policjanci apelują o ostrożność. 76-latkę odwiedziły trzy kobiety o ciemnej karnacji skóry, a przyjechał po nie podobnej urody mężczyzna. Jeżeli ktoś taki zapuka do drzwi starszych ludzi, apelujemy: NIE WPUSZCZAĆ DO DOMU – DZWONIĆ DO OFICERA DYŻURNEGO tel. 25 759 72 00 lub na alarmowe 997 i 112.

Podobne osoby mogły już kilkakrotnie pojawiać się na terenie powiatu mińskiego. Kobiety, które okradły kobietę, odjechały nieznanym samochodem, którym kierował też mężczyzna o ciemnej karnacji.

Jeżeli ktokolwiek widział takie osoby, bądź też był świadkiem lub doświadczył na własnej skórze podobnej sytuacji i może pomóc Policji w identyfikacji sprawców oraz rozwiązaniu tej sprawy, to serdecznie prosimy o kontakt:

  • telefoniczny z oficerem dyżurnym pod nr tel. 25 759 72 00
  • telefoniczny z wydziałem kryminalnym pod nr tel. 25 759 72 64
  • telefoniczny z rewirem dzielnicowych pod nr tel. 25 759 60 04
  • można też napisać wiadomość e-mail na adres: oficer.prasowy.minsk-maz@ksp.policja.gov.pl

Policjanci zapewniają, że sprawdzą dokładnie każdy sygnał. Apelujemy przy tym do starszych ludzi, aby nie wpuszczali nieznajomych do swojego domu.

Pamiętajmy - jeżeli takie osoby znajdują się już w domu czy też mieszkaniu, to wykorzystają każdą sztuczkę i trik, żeby dowiedzieć się gdzie znajdują oszczędności, odnaleźć skrytkę i ukraść.

Te osoby nie mają sumienia okradając starszych ludzi, dlatego tak często wykorzystują ludzką dobroć i ufność.

dn