Aktualności

Trzech kierowców na zakazach wpadło podczas kontroli tego samego dnia

Data publikacji 17.02.2017

Złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, orzeczonego z reguły za jazdę „na podwójnym gazie” może skutkować odpowiedzialnością karną. Trzeźwy kierowca, który łamie taki zakaz może trafić do więzienia na 3 lata, a nietrzeźwy nawet na 5. Takie bowiem kary określone są w kodeksie karnym. Jednego tylko dnia podczas policyjnych kontroli zatrzymano trzech kierowców, którzy naruszyli sądowe zakazy. Wszyscy byli trzeźwi, jednak odpowiedzą przed sądem za naruszenia przepisów prawa.

Policyjne statystyki pokazują, że czasami nawet kilka razy w tygodniu podczas kontroli drogowych ujawniane są przypadki łamania sądowych zakazów, przez tych kierowców którzy prowadzili auta w stanie nietrzeźwości i na kilka lat utracili uprawnienia. Łamanie sądowych zakazów jest w naszym kraju karalne i tym bardziej surowsze, kiedy sądowy zakaz złamie tzw. recydywista drogowy, który był już skazany za jazdę po alkoholu bądź w czasie obowiązywania zakazu jedzie po alkoholu.

Takim właśnie osobom, w zależności od opisywanych okoliczności grożą kary odpowiednio do 3 lub do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednego tylko dnia w ręce policjantów z mińskiej komendy wpadło podczas kontroli drogowych trzech mężczyzn, którzy posiadali aktywne sądowe zakazy. Wpadki zaliczyli kierowcy w Dębem Wielkim, Halinowie i Zalesiu.

Teraz opisywanym kierowcom grozi odpowiedzialność karna. Mogą niebawem odpowiedzieć przed sądem.

dn