Aktualności

„Zagrożenia w internecie – stalking” tematem spotkania dla wychowanków Ochotniczego Hufca Pracy w Mińsku Mazowieckim

Data publikacji 18.04.2017

Dzielnicowy starszy sierżant Rafał Bieńko wspólnie z policjantką od szkolnej profilaktyki starszym sierżantem Jolantą Pronobis spotkali się na edukacyjnej lekcji z uczniami i wychowankami Ochotniczego Hufca Pracy w Mińsku Mazowieckim. Policjantka z dzielnicowym w ramach kontynuacji cyklu spotkań o cyberzagrożeniach przeprowadziła pogadankę, podczas której oprócz zagrożeń sieciowych, poruszyła również kwestie odpowiedzialności karnej za stalking, czyli uporczywe dręczenie i nękanie w internecie, objawiające się często tworzeniem fikcyjnych profili na portalach społecznościowych. Wychowankowie Ochotniczego Hufca Pracy bardzo mile przyjęli wizytę mundurowych, w skupieniu też wysłuchali całego wykładu.

W ramach cyklu policyjnych spotkań o cyberzagrożeniach jedna z dwóch policjantek zajmujących się profilaktyką szkolną zaprosiła dzielnicowego do udziału w prelekcji. Specjalistka od spotkań  z młodzieżą starszy sierżant Jolanta Pronobis wspólnie ze wspomnianym ze starszym sierżantem Rafałem Bieńko, przeprowadzili spotkanie edukacyjno profilaktyczne dla uczniów oraz wychowanków Ochotniczego Hufca Pracy w Mińsku Mazowieckim.

Tematem spotkania były cyberzagrożenia oraz stalking, czyli uporczywe dręczenie i nękanie w internecie, między innymi poprzez zakładanie fikcyjnych kont na portalach społecznościowych.

Policjantka z dzielnicowym dokładnie wyjaśniali młodzieży, na jakie zagrożenia można natknąć się surfują w sieci i co należy robić, aby nie stać się ofiarą cyberprzestępcy.

Policjanci wiele uwagi poświęcili „stalkingowi” tj. zjawisku, które występuje w szkołach i które nie tylko wyrządza krzywdę młodym ludziom, ale też sprowadza na przestępczą drogę tych, którzy „stalkują” innych.

Mundurowi zaapelowali do uczniów, aby ci promowali tylko właściwe postawy w internecie i nie korzystali z podejrzanych portali oraz gier sieciowych.

Wizyta policjantki i dzielnicowego był miło przyjęta przez środowisko uczniowskie.

dn

Powrót na górę strony