Aktualności

„Bezpieczeństwo własnego ciała” – tematem spotkania z policjantami w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulejówku

Data publikacji 20.04.2017

Policjantka z zespołu do spraw nieletnich i patologii - starszy sierżant Dominika Witek wspólnie z dzielnicowymi: aspirantem sztabowym Wiesławem Jurczykiem i sierżantem sztabowym Katarzyną Zych, przeprowadzili wspólnie lekcję edukacyjną na temat „Bezpieczeństwo własnego ciała” dla uczniów z klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulejówku. Policjanci w bardzo przystępny sposób opowiedzieli o zagrożeniach związanych między innymi z sytuacjami zaczepiania dzieci przez osoby obce i nieznajome. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom, aby ci w sytuacji zagrożenia, zawsze mówili o wszystkim nauczycielom oraz rodzicom. Mundurowi zwrócili też uwagę dzieciom, aby nie instalować w smartfonach i tabletach żadnych podejrzanych programów i gier, szczególnie takich, które mogą nakłaniać dzieci do wykonywania niebezpiecznych zadań.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Sulejówku zorganizowano cykl spotkań z policjantami z mińskiej komendy oraz z miejscowego komisariatu. Lekcje, które mieli przeprowadzić funkcjonariusze, miały dotyczyć zachowania się w sytuacjach zaczepiania dzieci przez osoby obce i nieznajome, kiedy istniałoby zagrożenie naruszenia nietykalności cielesnej dziecka.

W sumie w szkole zorganizowano 3 spotkania dla wszystkich trzecioklasistów. Zajęcia poprowadziły dwie policjantki: starszy sierżant Dominika Witek, jedna z dwóch policjantek odpowiedzialnych w mińskiej komendzie za szkolną profilaktykę oraz pełniąca obowiązki dzielnicowego w sulejóweckim komisariacie - sierżant sztabowy Katarzyna Zych. W spotkaniu brał też udział dzielnicowy aspirant sztabowy Wiesław Jurczyk.

Funkcjonariusze w bardzo ciekawy i przystępny dla młodych słuchaczy sposób wyjaśnili, jak należy zachować się w sytuacji, kiedy ktoś chciałby naruszyć nietykalność dziecka, szczególnie w czasie zaczepiania dzieci przez osoby obce. Policjanci apelowali, aby o każdej podejrzanej sytuacji, uczniowie zawsze mówili nie tylko nauczycielom, ale też rodzicom.

Mundurowi oprócz wspomnianej tematyki, poruszyli kwestię skutków i konsekwencji, wynikających z niewłaściwego korzystania z sieci. Policjanci przestrzegli uczniów, aby ci byli ostrożni w sieci i nie korzystali z podejrzanych aplikacji, których ukrytym celem może być wyrządzenie krzywdy dzieciom.

W spotkaniach z policjantkami wzięło udział około 120 uczniów.

dn

Powrót na górę strony