Aktualności

„Bądź bezpieczny w sieci” - internetowe porady mińskich policjantów dla uczniów w Grzebowilku

Data publikacji 21.04.2017

Starszy sierżant Rafał Bieńko dzielnicowy z mińskiego rewiru zaangażował się w prowadzenie spotkań z młodzieżą szkolną. Policjant bierze w ostatnim czasie aktywny udział w prelekcjach organizowanych przez zespół do spraw nieletnich i patologii. Wspólnie ze specjalistką od szkolnej profilaktyki starszym sierżantem Dominiką Witek, wspomniany dzielnicowy prowadzi ciekawe zajęcia edukacyjne, podczas których poruszane są tematy dotyczące zagrożeń. Dzielnicowy wspólnie z policjantką odwiedzili Szkołę Podstawową w Grzebowilku, gdzie zorganizowali wykłady na temat cyberzagrożeń. Mundurowi w oparciu o multimedialną prezentację, tłumaczyli uczniom jakich zagrożeń należy unikać najbardziej. Uczniowie podczas zajęć mogli też zadawać pytania mundurowym. Wszyscy chętnie uczestniczyli w policyjnych zajęciach.

Do jednej z dwóch policjantek zajmujących się w mińskiej komendzie profilaktyką szkolną, dołączył ostatnio dzielnicowy starszy sierżant Rafał Bieńko. Policjant poprzez swój udział w działalności profilaktycznej, miał nie tylko pomagać w prowadzeniu zajęć, ale przy tym zacieśniać w współpracę z placówkami oświatowymi.

Spotkanie, w którym wziął udział dzielnicowy dotyczyło przede wszystkim zagrożeń internetowych i miało na celu wzmóc czujność w świadomości młodych ludzi, aby ci nie dali się zmanipulować wirtualnym przyjaciołom, którzy mogą ich namawiać bądź zachęcać do wykonywania niebezpiecznych zadań.

„Takie osoby”- tłumaczył dzielnicowy – „mogą wykorzystać komunikatory bądź gry sieciowe, aby nawiązać znajomość, zdobyć wasze zaufanie, a później to wykorzystać” - dodawał.

Dzielnicowego w jego przekazie wspomagał policjantka, która apelowała do uczniów, aby korzystać z internetu mądrze i racjonalnie, a o wszelkich podejrzeniach od razu informować dorosłych.

Uczniowie w skupieniu słuchali policyjnych wykładów. Nie był to jednak tylko przekaz jednostronny. Policjanci zachęcali uczniów do dyskusji i zadawania pytań, na które bardzo chętnie odpowiadali.

Poprzez organizowanie tego rodzaju spotkań, policjanci chcą pokazać już najmłodszym, że warto być ostrożnym i mieć swoje zdanie, ale zdanie poparte racjonalnym myśleniem i nieuleganiem internetowym podejrzanym znajomościom, a także sugestii gier sieciowych.

W lekcjach o cyberzagrożeniach wzięło udział około 70 uczniów z klas I-III i IV-VI.

dn

Powrót na górę strony