Aktualności

Policjanci z sierżantem Borsukiem spotkali się z przedszkolakami w Zespole Szkół w Zamieniu

Bardzo sympatyczne spotkanie z udziałem sierżanta Borsuka - maskotki Komendy Stołecznej Policji, zorganizowali policjanci z mińskiej komendy dla przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół w Zamieniu. Policjanci wspólnie z borsukiem uczyli dzieci, jak mają zachowywać się w domu, szkole i na drodze. Policjanci uczyli maluchy numerów alarmowych, a także tego, co należy robić, kiedy dziecko zaczepia osoba obca lub atakuje niebezpieczny pies. Maluchy chętnie uczestniczyły w policyjnej lekcji, w czasie której poprzez zabawę, uczyli się jak być bezpiecznym. Na zakończenie policyjny wykład nagrodzono gromkim brawami i głośnym „DZIĘKUJEMY”.

Zespół Szkół w Zamieniu, a dokładnie oddział przedszkolny, był miejscem spotkania z policjantami z mińskiej komendy. W dniu kiedy odbyło się spotkanie, na maluchy czekała niespodzianka. Policjanci, którzy przybyli na edukacyjną lekcję - zapowiedzieli, że udział w spotkaniu weźmie jeszcze jedna osoba. Kiedy na sali pojawiła się postać borsuka, wszystko było już jasne.

Spotkanie, o którym mowa, zorganizowano w ramach programu prewencyjnego „Z borsukiem bezpiecznej”, którego głównym założeniem jest udział w prelekcjach policyjnej maskotki, uczącej najmłodszych bezpiecznych zachowań.

Z ramienia mińskiej komendy spotkanie prowadziła starszy sierżant Dominika Witek i dzielnicowy starszy sierżant Rafał Bieńko.

Podczas prelekcji policjanci wspólnie z sierżantem borsukiem uczyli przedszkolaki jak bezpiecznie zachowywać się w życiu codziennym, w tym w szkole, w domu i na podwórku, a także podczas przechodzenia przez jezdnię.

Oprócz wielu przydatnych wskazówek, rad i porad, policjanci przypomnieli dzieciom, jak ważne są numery alarmowe. Wszystkie przedszkolaki przećwiczyły razem z mundurowymi najważniejsze numery oraz zadania, jakie realizują poszczególne służby mundurowe i ratownicze.

Spotkanie było z jednej strony poważną edukacyjną lekcją, z drugiej interaktywną zabawą, w której uczestniczyli stróże prawa, opiekunowie i przedszkolaki.

dn

  • Policjanci i sierżant Borsuk spotkali się z przedszkolakami w Zespole Szkół w Zamieniu
  • Policjanci i sierżant Borsuk spotkali się z przedszkolakami w Zespole Szkół w Zamieniu
  • Policjanci i sierżant Borsuk spotkali się z przedszkolakami w Zespole Szkół w Zamieniu