Aktualności

Policjanci z Mrozów wykryli sprawę „wandalizmu” w oczyszczalni ścieków w Latowiczu

Data publikacji 12.05.2017

Dzięki ustaleniom, jakie wnieśli do prowadzonej sprawy policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach, namierzono i zatrzymano podejrzanego o zniszczenie skrzynki rozdzielczej zasilającej oczyszczalnię ścieków w Latowiczu. Podejrzany w tej sprawie 23-letni mieszkaniec Latowicza usłyszał już zarzut karny umyślnego uszkodzenia gminnej własności. Mężczyzna przyznał się do „wandalizmu” i dobrowolnie poddał się karze. Zobowiązał się między innymi do poniesienia kosztów wyrządzonej szkody.

Na przełomie marca i kwietnia tego roku na terenie oczyszczalni ścieków w Latowiczu ktoś uszkodził elektryczną skrzynkę rozdzielczą obsługującą pobliską oczyszczalnię ścieków. Zawiadomienie o popełnionym przestępstwie złożył przedstawiciel Urzędu Gminy w Latowiczu.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach. Podczas  prowadzonej sprawy, dzięki ustaleniom policjantów z zespołu patrolowo interwencyjnego, dochodzeniowcy wytypowali podejrzanego o „wandalizm”. Miał nim być 23-letni mieszkaniec Latowicza, który mógł mieć bezpośredni związek z uszkodzeniem na terenie gminnej oczyszczalni.

Podejrzany trafił do komisariatu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy uprawdopodobnił i wykazał wstępnie, że to 23-latek zniszczył gminną własność.

Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa. Nie potrafił jednak wytłumaczyć dlaczego uderzył w skrzynkę, prawdopodobnie ręką, aż skrzynka się rozpadła. Tłumaczył swoje zachowaniem tym, że był pijany. To jednak nie uchroniło go przed karną odpowiedzialnością.

23-latek skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. W ramach kary, na którą się zgodził, zobowiązał się między innymi do naprawienia wyrządzonej szkody.

dn