Aktualności

Rodzinny grill z siekierą w tle i tymczasowy areszt dla podejrzanego

Policjanci z nieetatowego pododdziału prewencji mińskiej komendy podczas interwencji na terenie ogródków działkowych w mińskiej gminie zatrzymali 37-letniego mińszczanina, który zakłócił rodzinne „grillowe” spotkanie swojej byłej żony, grożąc obecnym tam osobom siekierą i przewracając sprzęty ogrodowe. Podejrzany usłyszał w sumie cztery zarzuty karne, w tym gróźb karalnych, uszkodzenia ciała polegającego na poturbowaniu członków rodziny byłej żony, naruszenia nietykalności i złamania sądowego zakazu, który zakazywał mu zbliżania się do żony przez najbliższe 15 lat, zgodnie z wyrokiem w sprawie o znęcanie, który zapadł wobec niego w 2015 roku. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu za samo tylko naruszenie sądowego zakazu, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o awanturze, która miała miejsce podczas „grilla” na terenie rodzinnych ogródków działkowych w mińskiej gminie. Miał tam pojawić się były mąż jednej z uczestniczek rekreacyjnej imprezy, który poprzewracał meble ogrodowe i straszył obecnych tam siekierą, a przy tym poturbował kilku członków rodziny.

Oficer dyżurny skierował na miejsce policjantów z nieetatowego pododdziału prewencji, którzy tego dnia pełnili służbę patrolową na terenie Mińska Mazowieckiego oraz mińskiej gminy. Byli to policjanci z Mrozów, Kałuszyna i mińskiej prewencji.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Mundurowi zatrzymali podejrzanego i przewieźli go do komendy. Zanim 37-letni mińszczanin trafił do policyjnej celi, zbadano go alkomatem. Okazało się, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki. Podejrzanemu przedstawiono cztery zarzuty karne, w tym  gróźb karalnych, uszkodzenia ciała członków rodziny żony, którzy doznali otarć i potłuczeń, naruszenia ich nietykalności oraz złamania sądowego zakazu.

Podejrzany naruszył postanowienie wynikające z sądowego wyroku w sprawie o znęcanie się nad żoną, zgodnie z którym miał zakaz zbliżania się do żony od 2015 do 2030 roku.

Na wniosek policji i prokuratury 37-latek został tymczasowo aresztowany na okres czasu trzech miesięcy.

Niebawem może odpowiedzieć przed sądem. Za samo już tylko niestosowanie się do wyroku sądu, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

dn