Kryminalni zabezpieczyli marihuanę w Kałuszynie - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Kryminalni zabezpieczyli marihuanę w Kałuszynie

Data publikacji 14.05.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy prowadząc działania na terenie Kałuszyna, w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że jeden z mieszkańców może ukrywać w swoim domu narkotyki. Kryminalni przeszukali jego dom i w jednym pomieszczeń znaleźli i zabezpieczyli zawiniątko z zielonym suszem, który po badaniu narkotesterem okazał się marihuaną. Policjanci zabezpieczyli w sumie prawie 7 gramów narkotyku. Podejrzany w tej sprawie, 29-letni mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za takie przestępstwo narkotykowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci już planują kolejne narkotykowe realizacje.

Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej prowadzą działania na terenie całego powiatu mińskiego. Każdą zdobytą, w wyniku pracy operacyjnej, informację dokładnie sprawdzają i weryfikują.

Kryminalni pracując przy jednej ze spraw, wpadli na trop 29-latka z Kałuszyna, który mógł ukrywać w swoim domu środki odurzające. Policjanci postanowili sprawdzić jego posesję i przeszukać dom w poszukiwaniu narkotyków.

Sprawdzając pomieszczenia mieszkalne, w jednym z pokojów, policjanci odnaleźli zawiniątko z zielonym suszem. Badanie narkotesterem wykazało jednoznacznie, że jest to marihuana w ilości prawie 7 gramów.

29-latek usłyszał już zarzut karny posiadania narkotyków wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zakazującej przechowywania środków odurzających.

29-letni podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

dn