Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo” - letnie spotkanie z kolonistami w Mińsku Mazowieckim

Data publikacji 17.07.2017

Policjanci z mińskiej komendy, w tym funkcjonariuszka z zespołu do spraw nieletnich i patologii oraz dzielnicowy, w ramach akcji edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo” i działań pt. „Bezpieczne Wakacje” - skierowanych do młodych uczestników zorganizowanego letniego wypoczynku, spotkali się z 30-osobową grupą kolonistów w „Domu Naturalnego Rozwoju” w Mińsku Mazowieckim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo młodych ludzi w okresie wakacyjnym. Podczas prelekcji policjanci omówili wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa, między innymi na drodze, nad wodą i w górach, a także sytuacje związane z nieznajomymi i atakiem agresywnego psa. Policjanci opowiedzieli też o swojej codziennej służbie i zaprezentowali policyjne wyposażenie, jakiego używają na co dzień.

Starszy sierżant Dominika Witek z zespołu do spraw nieletnich i patologii wspólnie ze starszym aspirantem Marcinem Zerą – dzielnicowym z mińskiego rewiru, w ramach akcji wakacyjnej „Bezpieczne Wakacje” i programu „Kręci mnie Bezpieczeństwo”, odwiedzili kolonistów, którzy spędzali letni czas w ramach zorganizowanego wypoczynku w „Domu Naturalnego Rozwoju” przy ulicy Mireckiego w Mińsku mazowieckim.

Obecność na półkolonii mundurowych była związana z edukacją i profilaktyką, która jest równie aktywnie realizowana także w okresie letniej kanikuły.

Podczas prelekcji, w której wzięło udział ponad 30 uczestników półkolonii, policjanci wyświetlili prezentację multimedialną i omówili wszystkie aspekty dotyczące bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży podczas wakacji .

W czasie swojego wykładu mundurowi mówili o bezpieczeństwie na drodze, o zachowaniu się nad wodą i bezpiecznych kąpielach, a także o sytuacjach związanych z poznawaniem osób nieznajomych oraz właściwym zachowaniem się w przypadku ataku ze strony agresywnego psa.

Podczas prelekcji koloniści mieli możliwość zadawania policjantom pytań na temat ich codziennej służby. Mundurowi chętnie opowiadali o swojej służbie, prezentując i omawiając wyposażenie, jakiego używają na co dzień.

Na zakończenie policjanci zaapelowali do najmłodszych, aby podczas wakacji kierować się rozsądkiem i być grzecznym dla osób starszych.

dn