Aktualności

Uwaga – oszuści mogą być aktywni w wakacje, dlatego policjanci apelują do seniorów o natychmiastowe zgłoszenia

Data publikacji 06.08.2017

Okres wakacji, to często czas wzmożonej aktywności oszustów działających metodą na wnuczka, krewniaka, a także na prokuratora, policjanta i funkcjonariusza CBŚP. Złodzieje często wykorzystują fakt, że starsi ludzie w tym czasie często pozostają sami w domu. Dlatego też mińscy policjanci apelują do seniorów o natychmiastowe powiadomienie najbliższej jednostki Policji. Tylko szybka reakcja na kontakt ze strony oszusta, może dać policjantom większe szanse na jego ustalenie bądź zatrzymanie. Należy pamiętać, aby zawsze potwierdzić tożsamość dzwoniącej osoby. Jeżeli dzwoni krewny, skontaktujmy się bezzwłocznie z rodziną, jeżeli prokurator, policjant lub inny funkcjonariusz, należy to potwierdzić w jednostce Policji lub Prokuratury. Prosimy o korzystanie z numeru całodobowego, przy którym dyżuruje oficer dyżurny mińskiej komendy tel. 25 759 72 00 oraz numeru całodobowego Komendy Stołecznej Policji 22 603 32 22.

Policjanci z mińskiej komendy apelują do tych wszystkich osób, szczególnie seniorów i samotnych ludzi, którzy w okresie wakacyjnym mogą stać się celem oszustów działających metodą na wnuczka, krewniaka czy też prokuratora, funkcjonariusza Policji lub CBŚP, aby od razu po rozmowie z  osobą, której tożsamości, a tym bardziej intencji nie jesteśmy do końca pewni, bezzwłocznie telefonować  do mińskiej komendy.

Policjantom zależy na zgłoszeniu od razu takiej sytuacji, aby można było  podjąć skuteczne działania, które pozwoliłyby zatrzymać osoby podszywające się pod krewnych, potrzebujących szybkiej pomocy finansowej, którzy nagle znaleźli się w trudnej życiowej sytuacji lub fałszywych funkcjonariuszy rozpracowujących rzekomo grupę działającą wspomnianymi metodami.

Jeżeli podejrzewacie Państwo, że osoba która się z wami kontaktuje nie jest policjantem, prokuratorem, czy też funkcjonariuszem innej służby lub nie jesteście pewni, że to wasz krewny - dzwońcie natychmiast:

  • pod nr 22 603 32 22, który jest całodobowym numerem przeznaczonym do takich zgłoszeń w Komendzie Stołecznej Policji,
  • pod nr 25 759 72 00, który całodobowo obsługuje oficer dyżurny mińskiej komendy.

Można również dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 na następujące numery telefonów w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Wyszyńskiego 15/17:

  • wydział kryminalny: 25 759 72 64, 25 759 72 34
  • wydział dochodzeniowo-śledczy 25 759 72 67
  • sekretariat ogólny 25 759 72 60

dn