Aktualności

Wakacyjny apel mińskiej drogówki o rozsądek i przestrzeganie przepisów

Data publikacji 05.08.2017

Wakacje w pełni. Jest to czas wyczekiwanego przez wiele miesięcy dłuższego urlopu. Policjanci co rok odnotowują zwiększony ruch na drogach, dlatego przypominają i apelują do uczestników ruchu drogowego, że to właśnie od właściwego zachowania się wszystkich zmotoryzowanych, ich kultury na drodze, w zdecydowanej mierze zależy jakość poziomu bezpieczeństwa na drogach nie tylko naszego powiatu, ale tez na wszystkich drogach. Dlatego policjanci apelują o rozsądek, jazdę z dozwolona prędkością i poszanowanie dla wszystkich, którzy znajdują się w danej chwili na drodze. Ze swojej strony policjanci zapewniają o zwiększonym oddziaływaniu na wszelkie negatywne zachowania. Przypominają również, że oprócz oznakowanych patroli, na drogi powiatu mińskiego każdego dnia wyjeżdżają też nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.

Przed każdą podróżą należy zawsze pamiętać  o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu, stanu płynów eksploatacyjnych, a także zabraniu ze sobą apteczki i gaśnicy. Pamiętać też trzeba o posiadaniu przy sobie wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym: prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu i ubezpieczenia OC pojazdu.

Nie należy wyruszać w podroż zmęczonym, lepiej odpocząć i wyjechać kilka godzin później, niż zasnąć za kierownicą. Przy pokonywaniu dłuższych odcinków warto korzystać ze zmiennika, jeśli w aucie podróżuje osoba posiadająca prawo jazdy. Na trasie nie należy się już spieszyć, dlatego że do celu można przecież dotrzeć trochę później.

Policjanci z mińskiej drogówki życzą wszystkim kierującym spokojnej i bezpiecznej jazdy i przypominają, że bacznie obserwują wszystkie zachowania na drodze, podejmując interwencje zawsze wtedy kiedy dojdzie do naruszenia prawa.

Życie ludzkie jest niezwykle cenne, dlatego warto jechać ze świadomością, że tylko bezpieczna i zgodna z przepisami jazda może uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami i skutkami zdarzeń drogowych.

dn