Interweniował po służbie - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Interweniował po służbie

Data publikacji 09.08.2017

W czasie wolnym od służby policjant z komendy w Mińsku Mazowieckim podjął interwencję wobec mężczyzn, którzy niszczyli przenośne toalety w miejskim parku. Po tym jak zwrócił im uwagę, wandale zaatakowali go. Ranili go w głowę i uciekli z miejsca zdarzenia. Już po 2 godzinach znaleźli się w policyjnym areszcie. Odpowiedzą za czynną napaść na policjanta oraz niszczenie mienia. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 17:00 w parku miejskim w Mińsku Mazowieckim. W czasie wolnym od służby oficer z wydziału dochodzeniowego mińskiej komendy widząc kilku mężczyzn, którzy przewracali przenośne toalety, podjął wobec nich interwencję. Ci w odpowiedzi zaatakowali go. Zaczęli okładać pięściami po głowie, szarpać za ubranie oraz przyduszać. Potem uciekli z miejsca zdarzenia. 

Po dwóch godzinach funkcjonariusze z mińskiej komendy zatrzymali dwóch 19 – latków Patryka T. oraz  Jakuba P. i oraz 17-letniego Adama S. Wszyscy zatrzymani byli pod znacznym wpływem alkoholu.  

Policjantowi natychmiast została udzielona pomoc medyczna, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wobec zatrzymanych wystąpiono z wnioskiem o areszt tymczasowy. Sąd przychylił się do niego. Najbliższe trzy miesiące mężczyźni spędzą za kratami.

mbr