Aktualności

Spotkanie mińskich seniorów z policjantami i strażnikami miejskimi

Data publikacji 01.09.2017

W ramach letnich działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów z mińskiej komendy oraz strażników miejskich, zorganizowano kolejne kształcące spotkanie na temat bezpieczeństwa, tym razem skierowane do starszych odbiorców. Spotkanie podzielono na dwa panele tematyczne. Pierwszym punktem była pierwsza pomoc oraz używanie defibrylatora, natomiast w drugiej części spotkania seniorzy wysłuchali wykładu prowadzonego przez sierżanta sztabowego Dominikę Witek i Komendanta Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim Annę Kwiatkowską. Wykłady mundurowych dotyczyły zagrożeń wynikających z czynów przestępczych, w wyniku których pokrzywdzonymi są starsi ludzie. Obecni na spotkaniu seniorzy w skupieniu słuchali prowadzących i chętnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych z „fantomem”.

Policjanci i strażnicy w Mińsku Mazowieckim, postawili sobie za cel prowadzenie w okresie letnim spotkań i zajęć dla dzieci i młodzieży oraz seniorów, których wiodącą tematyką miało być bezpieczeństwo w życiu codziennym.

Na spotkaniu zorganizowanym w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim, z mundurowymi spotkali się seniorzy i osoby starsze, w tym też ci, którzy na co dzień aktywnie uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Aby jeszcze bardziej urozmaicić formułę spotkania, do listy tematów dołączyła pierwsza pomoc i używanie defibrylatora w sytuacjach zagrożenia życia.

Zajęcia prowadziły: policjantka od profilaktyki sierżant sztabowy Dominika Witek oraz Komendant Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim Anna Kwiatkowska. W spotkaniu brał też udział strażnik miejski Arkadiusz Pazdyga.

Obydwie prowadzące prelekcję poruszał tematy oszustw, i kradzieży, w wyniku których pokrzywdzonymi są najczęściej osoby starsze. Mundurowe prelegentki podawały liczne przykłady zachowań przestępczych, które były dotychczas wymierzone w seniorów, po to aby wzmóc w starszych ludziach czujność i uświadomić ich, że można łatwo stracić swoje oszczędności, kierując się nadmierną ufnością, nie rozpoznając do końca intencji przestępców, którzy potrafią udawać różne osoby, a nawet podszywać się pod rodzinę i znajomych.

Seniorzy byli bardzo zadowoleni ze spotkania z policjantami i strażnikami i w skupieniu słuchali wykładów na temat bezpieczeństwa, a przy tym chętnie uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach z użyciem fantoma.

dn

Powrót na górę strony