Aktualności

Nie zgłosił się do ośrodka i jechał nietrzeźwy kradzionym skuterem

Data publikacji 02.09.2017

Policjanci z mińskiej drogówki zatrzymali w Kałuszynie do kontroli kierującego skuterem, który był poszukiwany w związku z niestawieniem się w wymaganym terminie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Badanie alkomatem wykazało, że 16-latek jechał skuterem nietrzeźwy i miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Podczas kolejnych sprawdzeń, okazało się, że skuter, którym jechał skradziono jednej z mieszkanek kałuszyńskiej gminy. Teraz nieletni może odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

Policjanci z mińskiej drogówki pełnili służbę w rejonie Kałuszyna. Na jednej z ulic zauważyli młodego mężczyznę jadącego skuterem. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli.

Podczas sprawdzenia, okazało się, że skuter nie jest własnością sprawdzanego przez policjantów 16-latka. Kolejno przeprowadzone badanie alkomatem  wykazało, że młody mężczyzna ma prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

Oprócz ujawnionych przewinień, po kolejnych sprawdzeniach, wyszło na jaw, że nieletni jest poszukiwany w związku z niestawieniem się w terminie do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Policjanci sprawdzili jeszcze dokładnie skuter, którym jechał. Jak się okazało, był on kilka godzin wcześniej skradziony w Kałuszynie, po tym jak przełamano w nim blokadę kierownicy.

Sprawą nieletniego zajmie się niebawem sąd rodzinny i nieletnich. Tymczasem opisywany 16-latek przebywa już w ośrodku, do którego został odkonwojowany.

dn