Aktualności

„Ty też możesz” – prezentujemy praktyczny poradnik dla zainteresowanych służbą w Policji

Data publikacji 04.10.2017

W Komendzie Stołecznej Policji opracowano praktyczny poradnik dla wszystkich chętnych wstąpieniem w policyjne szeregi, zawierający porady oraz instrukcje związane z procesem rekrutacji. W poradniku znalazły się też wypowiedzi stołecznych policjantów, dla których służba w Policji jest bardzo atrakcyjna i ciekawa. Przedstawiciele różnych policyjnych profesji mówią o sobie i o tym co czują - służąc jako policjanci. Adresatem poradnika są szczególnie ci młodzi ludzie, którzy w przyszłym roku zakończą naukę w szkołach średnich. Komenda Stołeczna Policji zachęca do przeczytania tego folderu, którym znalazły się najważniejsze informacje dla kandydatów do pracy w Policji.

Policjanci Komendy Stołecznej Policji rozpoczynają właśnie akcję zachęcającą młodych ludzi do wstępowania w szeregi formacji.

W tym celu Wydział Komunikacji Społecznej przy współpracy Sekcji do spraw Doboru Wydziału Kadr KSP przygotował folder, w którym zainteresowani znajdą najważniejsze informacje dotyczące zasad i wymogów, jakie musi spełniać kandydat do pracy w Policji.

W publikacji będą zawarte również informacje dotyczące poszczególnych etapów procedury kwalifikacyjnej. 

W opracowanej broszurze młodzi ludzie będą mogli znaleźć także porady ekspertów i odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania. Natomiast czynni policjanci i policjantki, między innymi z Mińska Mazowieckiego, zachęcą niezdecydowanych do podjęcia wyzwania, jakim jest praca w Policji.

W ramach policyjnej akcji, w związku z którą powstał opisywany poradnik, w najbliższym czasie, policjanci nie tylko w całym garnizonie, ale też w powiecie mińskim zaplanują spotkania z młodzieżą, która w roku szkolnym 2017/2018 będzie przystępowała do matury.

Pamiętaj – „Ty też możesz” zostać policjantem.

Na podst. info KSP dn/ea

Pliki do pobrania