Aktualności

Policyjna prelekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla przedszkolaków z Siennicy

Policjanci z drogówki wspólnie z oficerem prasowym spotkali się z przedszkolakami z Gminnego Przedszkola w Siennicy na edukacyjnej lekcji, podczas której omówili z maluchami podstawowe zasady, jakie obowiązują w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli przedszkolakom o obowiązkowym zapinaniu pasów bezpieczeństwa, jeździe w fotelikach bezpieczeństwa i noszeniu odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym. Stróże prawa poświęcili też wiele uwagi prawidłowemu przechodzeniu przez jednię i zaapelowali do dzieci, aby te zachowywały szczególną ostrożność, szczególnie tam gdzie nie ma wyznaczonych pasów dla pieszych, nawet gdy są pod opieką dorosłych.

Policjantów z wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy wraz z oficerem prasowym zaproszono na spotkanie profilaktyczno edukacyjne do Gminnego Przedszkola w Siennicy. Wychowawcy poprosili policjantów, aby ci porozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie i przedstawili maluchom, jak mają się zachowywać, aby być zawsze bezpiecznym.

Oficer prasowy na początku prelekcji przedstawił maluchom na czym polega służba policjantów z drogówki i na jakie niewłaściwe zachowania policjanci najczęściej reagują.

Mundurowi zaapelowali do najmłodszych, aby ci zawsze jeździli w fotelikach bezpieczeństwa z zapiętymi pasami. Dzieci zostały poproszone przez policjantów o to, aby po powrocie do domu, przypomniały swoim rodzicom o policyjnym apelu.

Policjanci sprawdzili wiedzę przedszkolaków na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa i zachowania się na drodze. Funkcjonariusze zademonstrowali, zapraszając jedno z dzieci, jak powinno prawidłowo przechodzić się przez jezdnię.

Podczas całego spotkania, przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań, między innymi były ciekawe tego co stróże prawa robią  na co dzień i jak często muszą ścigać przestępców.

Na zakończenie policjanci podziękowali za zaproszenie i razem z przedszkolakami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

dn

  • Policyjna prelekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla przedszkolaków z Siennicy
  • Policyjna prelekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla przedszkolaków z Siennicy
  • Policyjna prelekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla przedszkolaków z Siennicy