Aktualności

Policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, który złamał sądowy zakaz

Data publikacji 08.10.2017

Policjanci z drogówki podczas kontroli drogowej, na ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim, ujawnili że kierujący motorowerem jechał nietrzeźwy, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. To nie było jego jedyne przewinienie. 28-letni motorowerzysta naruszył warunki sądowego wyroku, zgodnie z którym - miał zakazaną jazdę pojazdami mechanicznymi. 28-latek usłyszał już zarzuty karne, w tym, kierowania w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z drogówki patrolowali ulicę Warszawską w Mińsku Mazowieckim. Widząc podejrzane manewry, jakie wykonywał na drodze kierujący motorowerem, policjanci zatrzymali go do kontroli.

Legitymowany przez policjantów mężczyzna miał 28 lat i był mieszkańcem Mińska Mazowieckiego. Mundurowi zbadali go alkomatem.

Wynik, jaki pokazało urządzenie wyjaśniał, co było prawdopodobną przyczyną „zygzakowatego” stylu jazdy, jakim poruszał się jednoślad. Alkosensor pokazał, że 28-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci z drogówki dokładnie sprawdzili kierującego w policyjnych bazach danych. Okazało się, że wobec mężczyzny zapadł wyrok skazujący go za jazdę po alkoholu, zgodnie z którym miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Sprawa trafiła następnie do policjantów z dochodzeniówki. 28-latek usłyszał już zarzut kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dn