Aktualności

Jednego z narkotykami zatrzymali wywiadowcy, a drugiego policjanci z zespołu kryminalnego

Data publikacji 09.10.2017

Policjanci z mińskiej komendy i komisariatu w Halinowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali niedozwolone środki psychoaktywne i odurzające. W ręce wywiadowców wpadł 35-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego z dwiema porcjami amfetaminy. Dwie działki marihuany ukrywał natomiast 21-latek z Warszawy, którego skontrolowali policjanci z zespołu kryminalnego komisariatu w Halinowie. Obydwaj podejrzani o popełnienie przestępstw narkotykowych, usłyszeli zarzuty posiadania niedozwolonych środków wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzani przyznali się do naruszenia przepisów prawa i dobrowolnie poddali się karze.

Policjanci z prewencji i pionu kryminalnego podczas służb zewnętrznych wielokrotnie ujawniają różnego rodzaju narkotyki.  Policjanci oprócz kontroli osób, bagażu, odzieży, sprawdzają też samochody. Podczas właśnie takich dokładnych kontroli, funkcjonariusze ujawnili ostatnio marihuanę i amfetaminę.

Patrolując kompleks leśny w Grębiszewie, policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji, sprawdzili 35-letniego mińszczanina, w którego to samochodzie - znaleźli ponad dwie porcje amfetaminy.

Podobna kontrolę przeprowadzili policjanci z zespołu kryminalnego komisariatu w Halinowie. Policjanci podczas interwencji w Długiej Szlacheckiej, sprawdzili 21-letniego mieszkańca Warszawy, odnajdując w jego kurtce dwie działki marihuany.

W każdym z opisywanych przypadków policjanci przeprowadzili testy narkotykowe, które potwierdziły rodzaj ujawnionego narkotyku.

Podejrzanym przedstawiono już zarzuty karne posiadania środków odurzających bądź środków psychoaktywnych, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstw narkotykowych i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

dn

Ładowanie odtwarzacza...