Kryminalni zabezpieczyli prawie 190 gramów narkotyków - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Kryminalni zabezpieczyli prawie 190 gramów narkotyków

Data publikacji 11.10.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego podczas służby, którą pełnili na terenie Sulejówka, zatrzymali 26-letnią mieszkankę Warszawy, przy której znaleźli pojedyncze porcje marihuany i amfetaminy. Kolejne narkotyki funkcjonariusze ujawnili w jej mieszkaniu. Łącznie zabezpieczono prawie 190 gramów środków odurzających i psychoaktywnych. Śledczy przedstawili już podejrzanej zarzut karny posiadania znacznej ilości narkotyków wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. 26-latka przyznała się i dobrowolnie poddała się karze. Prokurator zastosował wobec podejrzanej policyjny dozór.

Policjanci z wydziału kryminalnego pełnili służbę w Sulejówku. Nieumundurowani funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach zwracali uwagę na wszelkie podejrzane zachowania, które mogłyby świadczyć o handlu środkami odurzającymi oraz  posiadaniu narkotyków.

Jadąc jedną z miejskich ulic, funkcjonariusze zauważyli idącą chodnikiem młodą kobietę. Wydało im się podejrzane to, że zachowywała się dość nerwowo. Kryminalni postanowili sprawdzić, czy przypadkiem nie ukrywa przy sobie przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub narkotyków. Kobieta została wylegitymowana. Była to 26-letnia mieszkanka Warszawy.

Podczas kolejnych czynności, związanych między innymi z kontrolą odzieży, znaleziono przy niej dwie porcje narkotyków, w tym marihuany i amfetaminy.

Następnie kryminalni przeszukali mieszkanie podejrzanej, odnajdując w jednej z szafek, ukryty w torbie foliowej - zielony susz. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Zabezpieczono łącznie prawie 190 gramów narkotyków.

26-latka trafiła najpierw do policyjnego aresztu, a później przedstawiono jej zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania środków psychoaktywnych.

Podejrzana przyznała się do popełnienia przestępstwa narkotykowego i dobrowolnie poddała się karze. Prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

dn