Policjanci spotkali się z dyrektorami Szkół Podstawowych - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Policjanci spotkali się z dyrektorami Szkół Podstawowych

Naczelnik Wydziału ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii podinsp. Piotr Słoński a także specjalistka od profilaktyki sierż. szt. Dominika Witek, spotkali się z przedstawicielami Szkół Podstawowych z terenu miasta i gminy Mińsk Mazowiecki. Celem spotkania było omówienie szkolnych procedur postępowania i zasad współpracy z policją.

We wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim o godz. 10.00 odbyło się dwugodzinne spotkanie przedstawicieli Policji z dyrektorami i pedagogami szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Mińsk Mazowiecki.

Z ramienia mińskiej policji w spotkaniu uczestniczył naczelnik wydziału ds. wykroczeń nieletnich i patologii podinsp. Piotr Słoński wspólnie z sierż. szt. Dominiką Witek z zespołu ds. nieletnich i patologii.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych miasta i gminy Mińsk Mazowiecki.

 

Tematem spotkania było omówienie szkolnych procedur postępowania nauczycieli i zasad współpracy policji ze szkołą w sytuacji zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością i demoralizacją. Doprecyzowano także algorytmy postępowania z uczniami niestosującymi się do regulaminu szkolnego.

 

Narada zakończyła się wspólną deklaracją cyklicznego powtarzania tego typu spotkań.

 

mz

  • Naczelnik wydziału podinsp. Piotr Słoński przemawia do uczestników spotkania
  • sierż. szt. Dominika Witek przemawia do uczestników spotkania
  • Policjanci odpowiadają na zadawane pytania