Aktualności

Wybił szybę w drzwiach pociągu, odpowie za zniszczenie mienia

Policjanci ogniwa patrolowego dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji, zatrzymali 19 – latka z gminy Mrozy, który wybił szybę w drzwiach pociągu PKP. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za zniszczenie mienia.

 

Policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego, podczas pełnionej służby na terenie miasta Mińsk Mazowiecki, w pewnym momencie zostali zaalarmowani przez kobietę, która miała do przekazania policjantom ważne zgłoszenie. Jak się okazało przed momentem widziała jak młody mężczyzna niszczy kolejowe mienie. Kobieta opisała wygląd tego mężczyzny. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazany rejon. W pewnym momencie zauważyli osobę, która odpowiadała wyglądem opisanego sprawcę zniszczenia mienia. Policjanci podjęli wobec niego interwencję. Młodym mężczyzną okazał się 19 – latek z gminy Mrozy.  Było on po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu we krwi.

Policjanci w wyniku swoich ustaleń potwierdzili że doszło do wybicia szyby w drzwiach  oddzielających składy pociągu PKP. Sprawca zniszczenia mienia został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

 

Policjanci dochodzeniówki przedstawili mu zarzuty zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim.

Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu.  Teraz czeka go sprawa w sądzie karnym.

 

 

mz