Gościliśmy wychowanków Świetlicy Gminnej z Targówki - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Gościliśmy wychowanków Świetlicy Gminnej z Targówki

Osiemnaścioro dzieci odwiedziło budynek komendy powiatowej policji w Mińsku Mazowieckim w czasie trwania zimowych ferii. Na uczestników czekało wiele atrakcji.

 

Dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim mł. insp. Sławomira Rogowskiego grupa dzieci ze Świetlicy Gminnej w Targówce mogła osobiście zobaczyć jak wygląda praca policjantów. Osiemnaścioro dzieci w wieku pomiędzy 6 a 12 lat wspólnie z paniami Moniką Krukowską i Urszulą Mastalerz które opiekowały się grupą, odwiedziły w ramach swojego programu na ferie zimowe, budynek komendy policji. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Przedstawione zostały główne kierunki pracy policjantów. Młodzież mogła zobaczyć kilka pomieszczeń, w których policjanci na co dzień podejmują swoje czynności służbowe. Odwiedziliśmy „dyżurkę”, areszt policyjny oraz pomieszczenie techników kryminalistyki.

 

To właśnie tam uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda zbieranie śladów, co zawiera walizka technika, czy w końcu przez chwilę poczuć się jak podejrzany robiąc sobie zdjęcia sygnalityczne.

 

Podczas wizyty dzieci były bardzo zainteresowane pracą policjantów i zadawały mnóstwo pytań.

Odwiedziny zakończyły się wspólną deklaracją o powtórzeniu spotkania w sezonie letnim.