Wznawiamy akcję znakowania rowerów - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Wznawiamy akcję znakowania rowerów

Data publikacji 09.02.2018

Mińscy policjanci wznawiają akcję znakowania rowerów. Cieszy się ona dużą popularnością wśród mieszkańców Mińska Mazowieckiego i okolic, dlatego funkcjonariusze będą kontynuować tą formę zapobiegania kradzieżom mienia.

 

Policjanci mińskiego rewiru dzielnicowych i komisariatów policji w powiecie mińskim, od wielu miesięcy realizują plan znakowania rowerów. Jak obserwujemy cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego powiatu. Z uwagi na zbliżający się sezon wiosenny wznawiamy akcję znakowania jednośladów.

W miesiącu lutym dla KPP Mińsk Mazowiecki wyznaczony został jeden termin, tj. 16.02.2018 r. w godz. 12.30-16.00.

Aby umówić się na oznakowanie roweru należy skontaktować się z niżej wymienionymi jednostkami policji, na podane numery telefonów:

  • Rewir dzielnicowych Wydziału Prewencji KPP w Mińsku Mazowieckim – tel. 25 759 60 04
  • Komisariat Policji w Halinowie – tel. 22 783 60 77, 22 604 98 65
  • Komisariat Policji w Mrozach – tel. 25 757 41 11, 25 604 98 50, 25 604 98 51
  • Komisariat Policji w Stanisławowie – tel. 22 604 98 90
  • Komisariat Policji w Sulejówku – tel. 22 783 99 66
  • Posterunek Policji w Kałuszynie – tel. 25 757 67 77

NA CZYM POLEGA ZNAKOWANIE:         

Procedura znakowania roweru polega na wygrawerowaniu specjalnym urządzeniem, jakim jest „engrawer”, oznaczenia składającego się z liter i cyfr, a następnie rejestracji w bazie danych prowadzonej przez Policję.

Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w miejscu widocznym naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru.

Mikroudarowa technologia „engrawera” pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału - wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń:

  • rama roweru pod kierownicą,
  • ramię przekładni sprzężone z przekładnią,
  • przedni widelec.

Dla dodatkowego zabezpieczenia jednośladu, policjanci specjalnym flamastrem nanoszą dodatkowe oznaczenie wskazane przez właściciela roweru, które jest niewidoczne gołym okiem.

Na znakowanie, po uprzednim umówieniu terminu, powinna zgłosić się osoba pełnoletnia, z ważnym dowodem osobistym i dowodem zakupu roweru, w przypadku jego braku policjanci przyjmą oświadczenie ustne.

Policjanci przypominają i apelują aby przed przybyciem na znakowanie, rower był czysty. Jest to niezbędne do prawidłowego naniesienia na ramę jednośladu, indywidualnego oznaczenia.