Areszt i zarzuty dla 21 – latka z gminy Mrozy - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Areszt i zarzuty dla 21 – latka z gminy Mrozy

Data publikacji 26.02.2018

Zarzuty gróźb karalnych, zniszczenia mienia, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy usłyszał 21 – letni mieszkaniec gminy Mrozy. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Tak zakończyła się interwencja policjantów z komisariatu w Mrozach wobec mężczyzny, który awanturował się z rodziną. Najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie śledczym oczekując na proces sądowy.

Policjanci z komisariatu policji w Mrozach otrzymali wezwanie do awanturującego się mężczyzny w jednym z domów w gminie Mrozy. Natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali nietrzeźwego 21 – latka, który awanturował się z rodziną. Ponadto w wyniku napadu agresji niszczył domowe mienie wybijając szyby. Policjanci zatrzymali „awanturnika”, ponieważ swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla domowników.

Funkcjonariusze, podczas podejmowania czynności służbowych, zostali przez niego znieważeni słowami wulgarnymi, naruszył także ich nietykalność cielesną. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego, obezwładnili mężczyznę i umieścili w policyjnej celi.

Mężczyzna, usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, zniszczenia mienia, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia interweniujących funkcjonariuszy. Przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów. Z uwagi na charakter sprawy i uprzednią karalność za przestępstwa przeciwko rodzinie, sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Na czekający go proces sądowy poczeka w areszcie śledczym.

 

mz