Uroczysty apel przed pomnikiem „Inki” - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Uroczysty apel przed pomnikiem „Inki”

W związku z przypadającym w dniu 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na terenie szkół salezjańskich odbyła się uroczystość złożenia kwiatów i wiązanek przed pomnikiem Danuty Siedzikówny „Inki”. W uroczystościach wzięli udział komendanci mińskiej jednostki na czele z pocztem sztandarowym.

Jak co roku w dniu 1 marca obchodzone jest święto pamięci o żołnierzach wyklętych. Uroczysty apel z tej okazji zorganizowano na terenie szkół salezjańskich w Mińsku Mazowieckim, przed pomnikiem upamiętniającym ofiarną śmierć członkini powstania antykomunistycznego. W uroczystościach z ramienia mińskiej policji udział wzięli: komendant powiatowy mł. insp. Sławomir Rogowski oraz jego zastępca mł. insp. Sebastian Ciastoń. Rangę uroczystości podniosły zebrane poczty sztandarowe, w tym sztandar komendy powiatowej policji w Mińsku Mazowieckim.

Zebrani goście, złożyli kwiaty i wiązanki przed pomnikiem „Inki”. Została również odegrana melodia „Śpij kolego”.  Następnie gospodarz uroczystości, ksiądz dyrektor Ryszard Woźniak, zaprosił uczestników do dalszego świętowania do hali sportowej, gdzie młodzież szkolna przygotowała apel poświęcony pamięci o żołnierzach niezłomnych.

Udział w tym wydarzeniu był ważnym i szczególnym przeżyciem duchowym, głównie za sprawą artystycznych wystąpień uczniów, i zostanie na długo zapamiętany.

 

mz/foto: 23 blt

  • Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • Uroczystosci z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • Uroczystosci z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • Uroczystosci z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych