Aktualności

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żakowie zwiedziły budynek komendy

Wczoraj, dzięki uprzejmości komendanta powiatowego mł. insp. Sławomira Rogowskiego, dzieci ze szkoły podstawowej w Żakowie mogły z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. Grupa około 20 uczniów z klasy I i III zwiedziło budynek komendy. Na dzieci czekało wiele atrakcji.

Dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim mł. insp. Sławomira Rogowskiego dzieci ze szkoły podstawowej w Żakowie mogły osobiście zobaczyć jak wygląda praca policjantów. Grupa około 20 uczniów z klasy I i III razem z opiekunami zwiedziły policyjny budynek.

Na dzieci czekało wiele atrakcji. Przedstawione zostały główne kierunki pracy policjantów. Goście mogli zobaczyć kilka pomieszczeń, w których policjanci na co dzień podejmują swoje czynności służbowe. Odwiedziliśmy „dyżurkę”, areszt policyjny oraz pomieszczenie techników kryminalistyki. Miały ponadto okazję wsiąść do policyjnego radiowozu czy obejrzeć policyjne "atrybuty" w postaci kajdanek.

Młodzież szkolna spotkała się z najważniejszą osobą w komendzie czyli z Panem Komendantem, który w codziennym natłoku zadań i obowiązków znalazł krótką chwile na rozmowę. Mł. insp. Sławomir Rogowski powitał dzieci, przedstawił charakter służby policjantów i przestrzegł przed czyhającymi na młodych zagrożeniami. Ta krótka wizyta w gabinecie komendanta, na długo pozostanie w ich pamięci, głównie z powodu niezwykłej uprzejmości komendanta i ciepłych słów skierowanych do dzieci.

Podziękowania należą się sierż. szt. Dominice Witek z zespołu ds. nieletnich i patologii, która była przewodnikiem oprowadzającym gosci po budynku. Odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Podzieliła się także doświadczeniem zawodowym i przekazała kilka rad dotyczących bezpieczeństwa w szkole oraz w drodze do i ze szkoły. W zadaniach tych, policjantkę wspierał inspektor Robert Szostak ze Straży Miejskiej Miasta Mińsk Mazowiecki, który na co dzień właśnie z p. Witek, w ramach patroli szkolnych pełni służbę dbając o bezpieczeństwo mińskiej młodzieży.

Odwiedziny zakończyły się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

 

mz

  • Wizyta dzieci z SP w Żakowie
  • Wizyta dzieci z SP w Żakowie
  • Wizyta dzieci z SP w Żakowie
  • Wizyta dzieci z SP w Żakowie