Aktualności

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 100 tys. złotych

Kontrola drogowa dla 43 – latka z Warszawy zakończyła się zarzutami karnymi. W wyniku sprawdzenia pojazdu którym jechał, okazało się, że przewoził prawie 6 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz 6 baniek plastikowych o pojemności 5 litrów każda z zawartością alkoholu niewiadomego pochodzenia. Kontrabanda została zabezpieczona przez policjantów, mężczyzna został zatrzymany.

W Kałuszynie, policjanci „drogówki” zatrzymali do kontroli pojazd Ford Focus. Wspólnie z funkcjonariuszami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, którzy mieli informacje o podejrzanym pojeździe, poddali kierującego jak i jego pojazd szczegółowemu sprawdzeniu. Podczas kontroli okazało się, że 43 – letni mieszkaniec Warszawy, przewozi papierosy różnych marek, bez polskich znaków akcyzy oraz alkohol niewiadomego pochodzenia. W czynnościach brali również udział funkcjonariusze Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej. Kontrabanda została zabezpieczona przez policjantów, mężczyzna został przewieziony na komendę w celu złożenia wyjaśnień.

Po dokładnym sprawdzeniu przewożonego „ładunku” okazało się, że zabezpieczonych papierosów jest prawie 6 tysięcy paczek o wartości rynkowej ponad 100 tysięcy złotych. Zabezpieczony alkohol przewożony był w plastikowych butelkach o pojemności 5 litrów każda. Łącznie zabezpieczono ponad 30 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia o wartości rynkowej ponad 1500 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut przewożenia wyrobów bez obowiązkowych znaków akcyzy. Przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze grzywny został też obciążony kosztami postepowania. Zastosowano wobec niego zabezpieczenie majątkowe.

 

mz

  • Zabezpieczone papierosy i alkohol
  • Zabezpieczone papierosy i alkohol
  • Zabezpieczone papierosy i alkohol
  • Policjant wykonuje czynności służbowe z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant wykonuje czynności służbowe z zatrzymanym mężczyzną