Wyłowiło go, czujne oko obsługi monitoringu miejskiego - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Wyłowiło go, czujne oko obsługi monitoringu miejskiego

Dzięki czujności i uwadze obsługi monitoringu miejskiego, udało się namierzyć kierującego pojazdem Volkswagen, który zabrał z rejonu dworca PKP w Mińsku Mazowieckim rower górski. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali ten pojazd do kontroli. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący tym pojazdem 40 – latek nie jest właścicielem zabranego roweru. To był dopiero początek przewinień których dopuścił się mieszkaniec Mińska Mazowieckiego.

Na początku ubiegłego tygodnia, obsługa monitoringu miejskiego zauważyła, że w rejonie dworca PKP Mińsk Mazowiecki, zaparkował duży samochód typu bus a kierujący ładuje do bagażnika stojący przy barierkach rower. Obsługa monitoringu natychmiast przekazała swoje podejrzenia dyżurnemu policji, który wysłał na miejsce patrol.

Policjanci będąc w stałym kontakcie z dyżurnym i obsługą monitoringu, namierzyli pojazd Volkswagen i zatrzymali go do kontroli na ul. Kazikowskiego. Funkcjonariusze, czujnie przyglądali się zachowaniu 40 – latka, ponieważ jego zachowanie budziło ich podejrzenia. Mężczyzna zachowywał się nerwowo. Mundurowi postanowili dokładnie sprawdzić mężczyznę. W wyniku kontroli osobistej, ujawnili trzymaną w lewej dłoni torebkę foliową zawierającą biały proszek. Mężczyzna został zatrzymany, substancję zabezpieczono do dalszych testów.

Patrolowcy podczas sprawdzania przewożonego ładunku ujawnili rower koloru szarego marki Grand. Kierujący pojazdem 40 – latek z Mińska Mazowieckiego przyznał, że nie jest właścicielem zabranego roweru.

Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że w 2017 roku Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim wydał wobec 40 – latka z Mińska, decyzję zakazującą prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna został umieszczony w policyjnej celi. Zabezpieczoną substancję poddano badaniu testerem narkotykowym, który wykazał, że mamy do czynienia z amfetaminą.

Śledczy przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty: posiadania substancji psychotropowej oraz niestosowania się do wyroku sądu. 40 – latek przyznał się do zarzucanych czynów i poddał dobrowolnie karze. Musi także pokryć koszty postępowania.

Policjanci zabezpieczyli rower, zabrany przez mężczyznę z terenu dworca. Jest to szary rower typu górskiego marki Grand City. W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą do wszystkich osób które rozpoznają przedstawiony na zdjęciu rower jako swoją własność o kontakt z prowadzącym postepowanie asp. szt. Grzegorzem  Jakubowskim tel. 25 759 72 49, lub oficerem dyżurnym 25 759 72 00. Można także skontaktować się drogą mailową na adres: oficer.prasowy.minsk-maz@ksp.policja.gov.pl.

 

mz

  • Zabezpieczony rower
  • Zabezpieczony rower