Debata społeczna w Latowiczu - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Debata społeczna w Latowiczu

Wczoraj odbyła się kolejna debata społeczna. Tym razem spotkaliśmy się z mieszkańcami gminy Latowicz. Jak zwykle była to dobra okazja aby porozmawiać o bezpieczeństwie. W debacie uczestniczyli radni, sołtysi oraz latowiczanie i mieszkańcy okolicznych wsi.

W ramach kolejnej debaty społecznej zorganizowanej pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” w dniu wczorajszym spotkaliśmy się z mieszkańcami Latowicza oraz okolicznych wsi. W debacie udział wzięli wójt gminy Latowicz Pan Bogdan Jacek Świątek – Górski oraz radni i sołtysi. Policję reprezentowali Komendant Powiatowy młodszy inspektor Sławomir Rogowski, Zastępca Komendanta młodszy inspektor Sebastian Ciastoń. Z Komisariatu Policji w Mrozach na debatę przybyli komendant podinspektor Leszek Murawski wraz z zastępcą nadkomisarzem Tomaszem Pluchratem. Obecny był także dzielnicowy gminy Latowicz młodszy aspirant Jarosław Cegiełka.

Po przywitaniu uczestników debaty, omówiono dwa narzędzia policyjne, jedno służące zgłaszaniu zauważonych zagrożeń oraz diagnozujące skalę przestępczości oraz  drugie służące wyszukiwaniu kontaktu do dzielnicowego czy wyszukania danych teleadresowych jednostki. Te narzędzia to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda.

W dalszej kolejności zastępca komendanta komisariatu nadkomisarz Tomasz Pluchrat przedstawił wyniki osiągane przez policjantów komendy powiatowej policji w Mińsku Mazowieckim w tym Komisariatu Policji w Mrozach.

Następnie przyszła właściwa część debaty w której komendanci odpowiadali na zadawane pytania. Główne problemy które zgłaszano podczas debaty dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przekraczanie prędkości na drogach oraz sygnały dotyczące osób, które różnymi metodami próbują oszukać mieszkańców i wyłudzić od nich pieniądze.

Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

Organizowane debaty społeczne w powiecie mińskim odbywają się cyklicznie i będą nadal prowadzone na naszym terenie.

 

mz

 

  • Debata społeczna w Latowiczu
  • Debata społeczna w Latowiczu
  • Debata społeczna w Latowiczu
  • Debata społeczna w Latowiczu