Policyjna profilaktyka w Rudce - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Policyjna profilaktyka w Rudce

Dzielnicowi z Mrozów i Latowicza spotkali się z seniorami Zakładu Opieki Leczniczej w Rudce. Policjanci rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie oraz przekazywali najważniejsze rady na wypadek różnych sytuacji kryzysowych. W spotkaniu udział wzięło 25 pensjonariuszy oraz personel zakładu.

W czwartek w Zakładzie Opieki Leczniczej w Rudce odbyło się spotkanie przedstawicieli policji z Mrozów z podopiecznymi placówki zdrowia. Mrozowską Policję reprezentowali dzielnicowi: aspirant sztabowy Janusz Chmielowski i młodszy aspirant Jarosław Cegiełka.

Spotkanie było wynikiem realizacji programu „Dzielnicowy bliżej nas”, który zakłada nawiązywanie bliskiego kontaktu dzielnicowego ze społeczeństwem i zacieśnienia współpracy oraz jest faktycznym zbliżeniem Policji do społeczeństwa. Wpisując się w te założenia dzielnicowi spotykają się z różnymi grupami zawodowymi i społecznymi.

Czwartkowe spotkanie było również wynikiem wcześniejszych zdarzeń z udziałem osób starszych, jak np. zaginięcie starszej pani - pensjonariuszki zakładu.

Takie właśnie zachowania były tematem prelekcji. Policjanci przestrzegali także o odpowiedzialności karnej wynikającej z nieprzestrzegania prawa wobec współlokatorów. Informowali o zachowaniu się na wypadek zaginięcia. Nie zabrakło też rad, które miały ustrzec seniorów przed próbami oszustw metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze. Uczestniczyło w nim 25 podopiecznych oraz personel placówki.

 

mz

  • Spotkanie dzielnicowych z seniorami
  • Spotkanie dzielnicowych z seniorami