Bezpieczny weekend majowy 2018 – podsumowanie - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Bezpieczny weekend majowy 2018 – podsumowanie

Data publikacji 07.05.2018

Za nami długi majowy wypoczynek. Przez cały ten czas policjanci z mińskiej komendy prowadzili wzmożone kontrole kierujących, sprawdzali stan trzeźwości, policjanci prewencji patrolowali ulice miasta i powiatu. Wszystko po to aby mieszkańcy mogli spokojnie a przede wszystkim bezpiecznie spędzić wolne dni.

Majówka 2018 za nami. W tym roku rozpoczęła się 27 kwietnia i trwała do 6 maja. Przez te 10 dni, policjanci ruchu drogowego i prewencji mińskiej komendy i komisariatów policji, prowadzili działania mające na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa dla wszystkich wypoczywających w te dni.

Policjanci drogówki prowadzili wzmożone kontrole kierujących, sprawdzali stan trzeźwości, kontrolowali prędkość, zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów i przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego.

W czasie trwania działań, funkcjonariusze ujawnili 26 kierujących pod wpływem alkoholu. Od początku długiego weekendu na drogach powiatu mińskiego doszło 44 kolizji. Mundurowi byli wzywani do 6 wypadków drogowych w których rannych zostało 7 osób. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Była to 24 – letnia kobieta, która zginęła w wypadku drogowym w Mlęcinie w gminie Dobre w nocy z 26 na 27 kwietnia 2018 roku.

 

mz