Aktualności

Mamy najlepszego technika kryminalistyki w garnizonie stołecznym

Młodszy aspirant Łukasz Lewandowski został najlepszym technikiem kryminalistyki w eliminacjach Komendy Stołecznej Policji do ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018 roku”. W eliminacjach udział wzięło 17 czteroosobowych drużyn z komend powiatowych, rejonowych i komisariatu kolejowego policji, funkcjonujących na terenie działania Komendanta Stołecznego Policji.

W dniach 23 – 25 kwietnia 2018 roku, w Warszawie, odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2018”. Mińską komendę reprezentowała czteroosobowa drużyna składająca się z policjantów dochodzeniowo – śledczego, operacyjno – rozpoznawczego, technika kryminalistyki oraz policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo – śledczą w osobie nadkomisarza Tomasza Pluchrata z komisariatu policji w Mrozach.

Technik kryminalistyki, młodszy aspirant Łukasz Lewandowski, w swojej konkurencji musiał zmierzyć się z testem wiedzy, sprawdzianem umiejętności praktycznych na miejscu zdarzenia, oraz musiał wykazać się umiejętnościami strzeleckimi. Po zsumowaniu wszystkich punktów zajął I miejsce wśród techników kryminalistyki w całym garnizonie stołecznym, zdobywając 961 punktów. Gratulujemy!

Praca technika kryminalistyki polega na zabezpieczeniu śladów przestępstwa, przeprowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia i jest bardzo istotnym elementem warunkującym szybkie wykrycie sprawcy. Dlatego cieszymy się, że w strukturach komendy powiatowej policji w Mińsku Mazowieckim swoja służbę pełni najlepszy technik garnizonu.

Protokół z przeprowadzonych eliminacji ostatecznie wyłonił zwycięzcę. Nasza drużyna uplasowała się tuż za podium, zajmując 4 miejsce. Już za rok kolejna edycja tego konkursu, w którym będziemy starali się poprawić osiągnięty wynik.

 

mz

  • Młodszy aspirant Łukasz Lewandowski (po prawej) i nadkomisarz Tomasz Pluchrat z drużyną, podczas jednej z konkurencji