Aktualności

Zamknięty most na drodze wojewódzkiej „637” w miejscowości Okuniew – utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z rozpoczęciem prac budowlanych związanych z remontem mostu nad rzeką Długą w Okuniewie, ruch na drodze wojewódzkiej 637, na tym odcinku, został zamknięty w obu kierunkach. Wczoraj w tej sprawie odbyło się spotkanie przedstawicieli policji, zarządu dróg wojewódzkich i miejskich oraz przedstawiciela wykonawcy robót. Rozmawiano o możliwościach usprawnienia ruchu drogowego na tej trasie.

Zgodnie z informacją przekazaną Urzędowi Miejskiemu w Halinowie przez wykonawcę prac remontowych na moście nad rzeką Długą w Okuniewie, od dnia 21 maja 2018 roku został zamknięty w obu kierunkach ruch pojazdów na tym odcinku. W związku z tą sytuacją wczoraj na miejscu realizacji inwestycji, doszło do spotkania przedstawiciela policji w osobie Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim podinspektora Piotra Wojdy, Komendanta Komisariatu Policji w Halinowie komisarza Wojciecha Wasilewskiego oraz przedstawicieli władz miasta Halinowa i zarządu dróg wojewódzkich i miejskich z Sulejówka. Powodem spotkania było wypracowanie i wdrożenie rozwiązań, mających na celu maksymalne usprawnienie ruchu drogowego oraz weryfikacja oznakowania trasy objazdu w związku z zamknięciem mostu.

Na czas przeprowadzenia prac remontowych wprowadzono objazd tej trasy przez miejscowości Długa Szlachecka, Sulejówek (mapka objazdu w załączeniu).

Obecni na miejscu przedstawiciele służb i urzędów, wypracowali kilka rozwiązań jak np. ręczne kierowanie ruchem w czasie największego szczytu komunikacyjnego, poprawienie oznakowania na trasie objazdu, oraz umieszczenie dodatkowych tablic informacyjnych.

Powyższe rozwiązania, mamy nadzieję, spowodują większą płynność ruchu i pomogą podróżującym sprawne pokonanie wyłączonego z ruchu odcinka drogi.

Zachęcamy podróżnych do zapoznania się z mapką objazdu.

 

http://www.halinow.pl/strona-263-zamkniecie_mostu_w_okuniewie.html

 

mz/umhalinów

  • Służby na miejscu realizacji inwestycji
  • Służby na miejscu realizacji inwestycji
  • Służby na miejscu realizacji inwestycji
  • Służby na miejscu realizacji inwestycji
  • Służby na miejscu realizacji inwestycji
  • Mapa wyznaczonego objazdu